Erzgebirge

obce (29)
tipy na výlet (107)
akce (6)

Okres Střední Krušnohorí leží v malebné krajině Svobodného státu Sasko. Rozkládá se od vládního centra Chemnitz směrem na jih až k asi 55 km dlouhé hranici s ČR. V současné době zahrnuje 23 měst a obcí a správních svazů o celkové rozloze 613,2 km2. Na teritoriu zemského okresu jsou relativně rovnoměrně rozmístěna 3 vetší města Zschopau, Marienberg a Olbernhau.
Sídlo okresní správy je v Marienbergu. Nejvyššm bodem celého okresu je vrch Hirtstein o nadmořské výšce 891 m; nejnižší bod leží ve Witzschdorfu ve výšce 305 m n. m. Více než 40 % území je pokryto lesy. Obraz krajiny našeho zemského okresu je charakterizován hlubokými údolími řek Preßnitz, Pockau, Flöha a Zschopau a jejich přítoku, ale také loukami na mírných svazích hor a nivami kolem řk.

Okres Střední Krušnohoří je z velké části přírodním parkem, resp. chráněnou krajinnou oblastí se 7 chráněnými přírodními oblastmi.

Tradice, jež mají své kořeny v dolování stříbra uplynulých staletích a v pozdejším řezbářstvím a dřevozpracujícím umění, se dodnes opakují a dále rozvíjejí. Země hraček, reprezentovaná zejména obcemi Seiffen, Grünhainichen a městem Olbernhau, leží v okrese Střední Krušnohoří. Jedinečná speciální výroba proslavila výrobky jakou jsou seiffenský originální louskáček (dřevěné figury královských důstojníku, králů nebo vrchnostenských úředníku sloužící k louskání ořechů), kouřníci (dřevěné figurky představující nejrůznejší lidská povolání – v nich se zapalují vonné „františky“) nebo květinové děti (dřevěné miniaturní figurky dětí s různými stylizovanými květinami v ruce) na celém světě.

Ale nejen tradiční dřevozpracující podniky, nýbrž také strojírenství, elektro průmysl, stavebnictví, obchod a služby jsou významnými hospodářskými odvětvími.
Jmenujme vedle již uvedeného krušnohorského lidového umění také výrobu dílů pro automobilový průmysl, chladírenská zařízení, výroba kovových součástek a normovaných dílů, světel, armatur, dřevozpracujících strojů a motocyklů.

Nesmíme zapomenout na turistickou infrastrukturu se sportovními areály, zařízeními pro volný cas, hotely, penziony a restauracemi, ani na dobře vybudované a udržované turistické trasy, kterým vděčí turistika v okrese za svůj trvalý rozvoj.

Zpět na výběr lokality

Nalezená informační centra

Gästebüro Wolkenstein
im Schloss (v zámku), 09429 Wolkenstein
+49 037369 87123 , info@stadt-wolkenstein.de
http://www.stadt-wolkenstein.de/


Tourist-Information Seiffen
Hauptstraße 95, 09548 Seiffen
+49 (0)37362 8438, Info@Seiffen.de
http://www.seiffen.de


Tourist-Service Olbernhau
Grünthaler Str. 28, 09526 Olbernhau
037360 - 15135 a 19433, tourinfo.olbernhau@abo.freiepresse.de
http://www.olbernhau.de


Tags

#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #jecozazit #honemven #navylete #aznahoru #nahory #horyaprirodaKontakt na autora webu

Krušnohorské jeřabinyhttps://www.krusnohorci.cz
krusnohorcizavinacgmail.com