Stellplatzy Krušné hory

05. červenec 2024, Obchodní sdělení, sepsal Krušnohorci, čteno: 112x.

Stellplatz Krušné hory  |  Krušnohorci

Stellplatz Krušné hory | Autor: Krušnohorci

Krušné hory mají na délku něco přes 120 km. Pokud je chcete prozkoumat od východu na západ, je pro vás ideální zajistit si ubytování tak, jak jimi projíždíte. Výhodu v tomto mají majitelé karavanů, kteří se nemusí pevně vázat na hotel nebo penzion, ale mohou operativně bydlet, kde se jim líbí. Využívají k tomu kempy nebo stellplatzy. Kde můžete vybrané stellplatzy najít?

Stellplatz horský areál Lesná

Horský areal Lesná leží na vrcholu hor, na rozmezí Chomutovska a Mostecka. Oblíbený areál je výchozím bodem pro pěší i cyklisty ve střední části hor, velmi často vás zde zastihne nějaká kulturní nebo sportovní akce. Jídlo k dispozici ve zdejším hotelu. Jinak klasicky - elektrická přípojka, WC. Každý den zde pečou vlastní chléb a pečivo.


Stellplatz je prostor, kde můžete se svým karavanem zůstat přes noc a provést základní údržbu karavanu - vyprázdnit toaletu, vylít šedou vodu, doplnit čistou a pitnou vodu na další cesty, dobít baterie nebo vyhodit komunální odpad. Stellplatz slouží zejména k rychlému přespání, jsou obvykle méně vybaveny, než kempy, ale za to zde můžete bydlet buď zdarma nebo za symbolický poplatek. Nemusíte tak pokoutně stát na kraji lesa u silnice.


Stellplatz Klíny

V horském středisku Klíny můžete využít několik uzpůsobených míst na parkovišti u sjezdovek. K dispozici je výlevka na obsah chemického WC, pitnou vodu lze napustit z některého vytápěného prostoru (vše lze domluvit na recepci Hotelu Emeran).


Stellplatz Klíny


Stellplazt Seiffen

Terasovitá parkovací plocha až pro 40 karavanů. Klidná lokalita v zeleni 1,5 km od centra města, které je vyhlášené výrobou dřevěných hraček a pro Krušné hory typických figurek. Součástí areálu jsou i sportoviště, minigolf, sauna. Snídaně a donáška pečiva. Můžete si. zamluvit kurz zážitkového saského vaření. Otevřené celoročně.


Stellplatz Havlovka Jáchymov

Stellplatz Havlovka se nachází v Krušných horách nad Jáchymovem, mezi osadou Mariánská a Nové Město, u stejnojmenné restaurace. Jedná se o samotu, v jejímž okolí jsou jen louky a lesy. Místo nabízí výhledy na okolní horskou krajinu. V oblasti je množství turistických tras a cyklotras. Stellplatz poskytuje stání pro 4 obytné vozy nebo karavany. Hned vedle karavanového stání se nachází horská chata Havlovka s rodinnou restaurací, která nabízí možnost stravování z lokálních surovin.


Stellplatz Klínovec

Parkování obytných vozů a přívěsů je možné pouze na vyhrazených parkovištích P4 a P5 (spodní stanice lanovky v Jáchymově). Parkování je zdarma, platí se připojení k elektřině a poplatek za sprchu.


Stellplatz Hipodrom Holoubek

Parkovací místo pro karavany a obytné vozy, v Závodní ulici v KV - Dvorech; pár minut od lázeňského centra. K dispozici mají jednotlivá stání celkem pro 16 karavanů. Samozřejmostí je elektřina, pitná voda, likvidace odpadních vod a sociální zařízení se sprchami.

Označit si jako oblíbené

Přidat mezi oblíbené výletyPřihlaste se a označte si tento článek jako oblíbený, abyste ho později snáz našli.

Počasí

Atributy výletu

Nahlásit nepřesnost

Informace zde sepsané platí k datu vydání článku. Budu rád, když mě upozorníte na změnu nebo aktualizujete informace. Využijte k tomu tento kontaktní formulář. Děkuju, Honza

Tags

#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #jecozazit #honemven #navylete #aznahoru #nahory #horyaprirodaKontakt na autora webu

Krušnohorské jeřabinyhttps://www.krusnohorci.cz
krusnohorcizavinacgmail.com