Košťany

lokalita: Teplicko,
http://www.kostany.cz

Košťany

Autor:

Město Košťany, ležící ve výšce 270 m n.m., se rozkládá zčásti na severním okraji teplické roviny a zčásti na úpatí Krušných hor, necelých 6 km severozápadně od lázeňského města Teplice.

Současné Košťany mění svojí tvář jen pozvolna. Městem se staly v roce 1994, kdy poslanecká sněmovna schválila znak Košťan. Znak charakterizuje Košťany jako průmyslové město, kde převažuje sklářství a hornictví, včetně umístění Košťan na úpatí Krušných hor. Průmysl, který zde dotvářel charakter, pomalu ustoupil a dnes se jen pomalu obnovuje. K lítosti nás všech zanikla poslední sklárna, která po celá léta zaměstnávala celé rodiny našich občanů. Zrovna tak se rozpadl největší komplex Konstruktivy a rozdělil se na menší firmy. Dnes v tomto areálu pracuje celá řada firem a zdá se, že celý komplex je životaschopný a do budoucna přinese i pro město nemalý užitek. Tím, že skončila i těžba uhlí a krajina doznala značných změn, pozastavil se i odliv lidí a současný stav už není tak hrozný, jako byl v 70. a 80. letech.

Nalezená informační centra

V této obci nejsou žádná informační centra. Zobrazit informační centra v lokalitě Teplicko.#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #jecozazit #honemven #navylete #aznahoru #nahory #horyaprirodaKontakt na autora webu

Krušnohorské jeřabinyhttps://www.krusnohorci.cz
krusnohorcizavinacgmail.com