Otužování ve studené vodě

22. leden 2022, Za sportem, sepsal Krušnohorci, čteno: 2511x.

Otužování ve studené vodě  |  Krušnohorci

Otužování ve studené vodě | Autor: Krušnohorci

Je potřeba si to přiznat - kdo se v dnešní době neotužuje, je snad nějakej divnej. Vy si jdete po břehu v zimní bundě a snažíte si zahřát si ruce a vedle vás po hladině plavou kulíšky a čepice. Ve studené vodě své tělo tuží muži, ženy, starší i mladí. Pokud i vy přemýšlíte, že byste do toho šli, určitě se přidejte do party stávajících otužilců, kteří vám se začátkem pomůžou. Proběhl jsem internet a facebook a našel jsem tyhle stránky, kde vás mezi sebe určitě přivítají:

Otužování v Děčíně

Děčíňáci tuží svá těla v úterý a ve čtvrtek v 18:00 a v neděli v 9:00 a 18:00 u Labe. Další možnost nabízí každé úterý a pátek od 16:30 do 17:30 zdejší Aquapark.

Otužilci Teplice

Jejich nejoblíbenější vodou je samozřejmě Barbora. Potkáte je na hlavní pláži, nebo z boku od potápěčského mola. Ale za svou kratochvílí se rozjedou i do nádrže pro zasněžování sjezdovek v Mikulově nebo Dlouhého rybníka na Cínovci. Organizují se přes web Otužilci Teplice nebo přes facebook Klub otužilců a otužilkyň Teplice.

Otužilci Most

Nová pláž jezera Most není neobsazená ani v zimě. Potkávají se tu Otužilci z Mostu. Další oblíbené lokace jsou Matylda nebo Benedykt.

Otužování Chomutov

Otužovací soboty na Kamencovém jezeře jsou stále oblíbenější. Připojte se přes facebook Otužulci z Chomutova, osobně se na vás těší vždy v úterý a čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod. V sobotu od 8:00 do 12:00 hod. Vstup pouze pokladnou od Bandy(Otvická pláž).

Karlovarský otužilecký klub

Na Karlovarsku prozkoumejte Karlovarský otužilecký klub.

Pokud je pro vás plavání v ledové vodě nepředstavitelná záležitost, co třeba zkusit na příští kratší procházku odhodit jednu vrstvu oblečení?

Otužování je komplexní proces a představuje pro některé skupiny lidí i zdravotní riziko (např. lidé s vysokým krevním tlakem). Než se začnete otužovat, přečtěte si více, případně se poraďte se svým lékařem.

Další informace najdete na:
David Vencl - otužování
Zimní plavání: základní pokyny pro otužování
Code of Life: otužování
https://inspirace.heureka.cz/otuzovani/Video k tématu Otužování ve studené vodě

Další obrázky

Označit si jako oblíbené

Přidat mezi oblíbené výletyPřihlaste se a označte si tento článek jako oblíbený, abyste ho později snáz našli.

Počasí

Atributy výletu

Nahlásit nepřesnost

Informace zde sepsané platí k datu vydání článku. Budu rád, když mě upozorníte na změnu nebo aktualizujete informace. Využijte k tomu tento kontaktní formulář. Děkuju, Honza

Tags

#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #jecozazit #honemven #navylete #aznahoru #nahory #horyaprirodaKontakt na autora webu

Krušnohorské jeřabinyhttps://www.krusnohorci.cz
krusnohorcizavinacgmail.com