Freiberg

lokalita: Erzgebirge,
http://www.freiberg.de

Freiberg

Autor: Bigstockphoto

Freiberg je město v srdci Saska které leží mezi velkoměsty Chemnitz a Drážďany a je nejstarším a nejvýznamnějším horským městem v Sasku a rovněž atraktivním místem pro hospodářství a bydlení na úpatí Krušných hor.
Město ovlivnilo 800 let hornictví a hutnictví, které mu zajistilo bohatství a blahobyt. O vlivu hornictví na vývoj města svědčí mnoho detailů, hlavně v historickém jádru města.
Zde nalezneme jedno z nejkrásnějších náměstí v Německu, kde se vedle sebe řadí pozdně gotické patricijské domy a náměstí zdobí kašna se sochou zakladatele města Otto dem Reichen (Oty Bohatého) která též přitahuje mnoho návštěvníků.
Historický vzhled Starého města stále znovu udivuje obyvatele a hosty zvláště poté, co byla v minulých letech většina staveb zrenovována. Již brzy přibude další magnet pro návštěvníky: zámek Freudenstein. V roce 2008 má být ukončena rekonstrukce. Zde bude pak umístěna největší výstava minerálů na světě.
Jen samotných asi 600 památek ve Starém městě s nádherným horním a dolním tržištěm stojí více než za malou přestávku. Toulat se po bulvárech, na kterých se díky velkorysé podpoře Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERFE) znovu otevře více obchodů než tomu bylo v minulosti, nebo si zajít do útulných hospůdek, poznat historii a vědu, nebo navštívit městská muzea nebo sbírky TU Horské akademie – k tomu Vás zve Freiberg. Ale i návštěva Janských lázní známých svou svévolnou architekturou, nejstaršího divadla na světě, významný Freibergský chrám nebo koncertní a konferenční hala Nikolaiského kostela mohou být vrcholem návštěvy ve Freibergu.
Místem pro konání výstav pro mikroelektroniku a regenerační energii, jakož i označením solární hlavní město Východního Německa si Freiberg udělal dobré jméno.
Ve Freibergu sídlí nejstarší hornická univerzita na světě: TU Horská akademie Freiberg, která byla založena v roce 1765. Zde zkoumali a působili známí vědci jako Alexandr von Humboldt, Lampadius, Clemens Winkler, Novalis, Theodor Körner, nebo Abraham Gottlob Werner. Dnes má univerzita více než 4500 studentů.
Hornické tradice se také dnes také dnes ještě dají prožít - a to v naučné a prohlídkové štole Reiche Zeche a v povrchovém dolu „Stará Elisabeth“. Každoročně se ve městě pořádají Horské slavnosti s velkou horskou přehlídkou (vždy poslední červnový víkend) a Mettenschicht (ranní mše – vždy v sobotu před druhým adventem) jsou důvodem k návštěvě Freibergu pro tisíce lidí.
Freiberg je světově veřejné a životně důležité město. Oplývá hospodářstvím a vědou,
tradicemi a kulturou. Nechte se do Freibergu pozvat a odhalte toto živé město.

Informace o universitním městě Freiberg:
Město Freiberg – odbor cestovního ruchu
Obermarkt 24
09599 Freiberg - Německo
Tel: +49 3731 273 265
Fax: +49 3731 273 260
E-mail: fva@freiberg.de
www.freiberg.de

Nalezená informační centra

V této obci nejsou žádná informační centra. Zobrazit informační centra v lokalitě Erzgebirge.#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #jecozazit #honemven #navylete #aznahoru #nahory #horyaprirodaKontakt na autora webu

Krušnohorské jeřabinyhttps://www.krusnohorci.cz
krusnohorcizavinacgmail.com