Cheb

lokalita: Chebsko,
http://www.mestocheb.cz/
ubytování (0), tipy na výlet (16), akce (1)

Cheb

Autor: Bigstockphoto

Společenským, kulturním a hospodářským centrem západních Čech je město Cheb. Málokteré město se může chlubit tak vzácnými památkami, jako jsou např. Chebský hrad s Černou věží či symbol města Špalíček s ostatními dochovanými měšťanskými domy, který vytváří neopakovatelnou atmosféru chebského náměstí.

Jednou z nejkrásnějších středoevropských románských památek je Chebský hrad z 2. poloviny 12. století, střežený Černou věží. Za kamenným opevněním hrad skrývá evropský unikát - vzácnou dvoupatrovou románskogotickou kapli sv. Erharda a Uršuly.

Symbol chebského náměstí tvoří komplex 11 domů (Špalíček) rozdělených Kramářskou uličkou, který vyrůstal od 13. století na místě kramářských bud a masných krámů.

Architektonické poklady města připomínají významného stavitele rezidence ve Würzburku Balthasara Neumanna, který se v Chebu narodil. Působení významných stavitelů Kryštofa Dientzenhofera, A. Leutnera, G. B. Alliprandiho, P. Bayera a A. Pfeffera dokládají barokní stavby církevní i světské. Dalšími památkami města jsou např. kostel sv. Mikuláše z počátku 13. století, Františkánský kostel, barokní poutní kostel Maria Loreto, budova radnice či další domy na náměstí. O významu městských památek svědčí také skutečnost, že historické jádro města bylo v roce 1981 ustanoveno městskou památkovou rezervací.

Nalezená informační centra

Turistické infocentrum Cheb

adresa Jateční 476/2, 35020 Cheb
telefon +420 354 440 302
email infocentrum@cheb.cz
web http://tic.cheb.cz/
#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #jecozazit #honemven #navylete #aznahoru #nahory #horyaprirodaKontakt na autora webu

http://www.krusnohorci.cz
krusnohorcizavinacgmail.com