Objevte kouzlo Krušných hor

15. červenec 2018, Zpravodajství z Krušných hor, sepsal Krušnohorci, čteno: 22745x.

Krušné hory dnes  |  Krušnohorci

Krušné hory dnes | Autor: Krušnohorci

Krušné hory si s sebou z minulosti nesou nálepku znečištěného ovzduší, zničených lesů, nehostinné oblasti zaneřáděné prachem z hnědouhelných dolů a popílkem z elektráren. Ale opak je pravdou. Příroda je tu až na výjimky zdravá. Najdete zde ideální podmínky pro jedno i vícedenní výlety, letní i zimní dovolenou, síť značených turistický tras. Krušné hory jsou také rájem cyklistů, minimální automobilový provoz, spoustu štěrkových a asfaltových cest. Velkou výhodou je i blízkost Německa, kde život v horách má zcela jiný charakter než u nás, a tak máte stále co objevovat.

Na západní straně unikátní rašeliniště a smrky rozeseté po horských planinách. Na východě zase svahové bučiny s významnou biodiverzitou, kde našli domov například orli stěhovaví nebo sokoli mořští. Stáří některých stromů se zde odhaduje na stovky let, část byla vysazena již za vlády císařovny Marie Terezie a Josefa II.

Tipy na výlety

Portál Krusnohorci.cz přináší tipy na výlety členěné do několika kategorií, tématicky zaměřeno třeba i na výlety pro rodiče - tj. tipy na výlety s dětmi nebo tipy na výlety za deště. Aktuální počasí zejména v horských partiích přináší odkaz webkamery. Pokud plánujete zůstat delší čas, nechte se inspirovat v katalogu ubytování krušné hory.

Cenově dostupné ubytování

Krušné hory si pověst turisticky atraktivní oblasti teprve budují. A proto nabízejí luxusní klid. A co je možná ještě zajímavější, ceny za ubytování v Krušných horách se pohybují cenově výrazně níže než třeba v Krkonoších nebo na Šumavě. Navíc ochota a zájem o hosta je zde prvořadou nutností. Třeba i kvůli náročné německé klientele.

Ideální podmínky pro cyklisty

Díky silnicím a slušným cestám patří oblast i mezi ta místa, která lze klidně označit jako ráj pro cyklisty. A omrzí-li vás poznávání horské krajiny, není nic jednoduššího, než sjet dolů do údolí a navštívit města v podhůří, kde podnikatelé i samospráva postupně zjistili, že mají turistům co nabízet.

Turistika na vzestupu

Při chvále nelze zapomenout ani na množství turistických stezek pro chodce a vyznavače nordic walkingu. Turistické trasy vedou jako po hřebeni, tak horem dolem, každý si může vybrat sobě odpovídající výkonnostní profil cesty. Provětrat můžete i svého pejska. Navíc na konci každé cesty čeká přijemná restaurace, kde se můžete najíst a občerstvit. Samostatnou turistickou destinací pro Čechy je i oblast Saska. Mezi vyhlášené patří výlety za památkami do Pirny či Drážďan.

Zimní radovánky

V zimě přináší hory zcela jinou tvář. Už zcela profesionálně vybavená lyžařská střediska (třeba na Klínovci nebo Plešivci), upravované stopy pro běžecké lyžování, doprovodný servis (lyžařské školy, půjčovny lyží, stravovací zázemí, ubytovací kapacity) a další služby (výlety na sněžnicích, jízdy psím spřežením).

Kam dál

Webů s krušnohorskou tématikou je na internetu pochopitelně víc, tyhle vám nabízím k prozkoumání:


Další obrázky

Krušné hory dnes | KrušnohorciKrušné hory dnes | KrušnohorciKrušné hory dnes | KrušnohorciKrušné hory dnes | KrušnohorciKrušné hory dnes | KrušnohorciKrušné hory dnes | KrušnohorciPodzim na Božídarském rašeliništi | Krušnohorci

Označit si jako oblíbené

Přidat mezi oblíbené výletyPřihlaste se a označte si tento článek jako oblíbený, abyste ho později snáz našli.

Počasí

Atributy výletu

Nahlásit nepřesnost

Informace zde sepsané platí k datu vydání článku. Budu rád, když mě upozorníte na změnu nebo aktualizujete informace. Využijte k tomu tento kontaktní formulář. Děkuju, Honza

Tags

#krusnehory #erzgebirge #oremountains #krusnohorci #kamnavylet #tipynavylet #navylet #vylet #zazitky #lesy #dolesa #priroda #doprirody #jecozazit #honemven #navylete #aznahoru #nahory #horyaprirodaKontakt na autora webu

Krušnohorské jeřabinyhttps://www.krusnohorci.cz
krusnohorcizavinacgmail.com